استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین‌های مداربسته

استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین‌های مداربسته

استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین‌های مداربسته

امنیت دیجیتال0 نظردوشنبه 17 اردیبهشت 1397

دو شرکت در حال همکاری با هم هستند تا یک فناوری جدید "تشخیص و شناسایی چهره" را در دوربین های مداربسته توسعه دهند.
این فناوری به عنوان بخشی از همکاری میان دو شرکت "انویدیا" (Nvidia) و استارتاپ امنیتی "انی ویژن"(AnyVision) در حال توسعه است.
در راستای این همکاری، تراشه‌های گرافیکی "انویدیا" برای پلتفرم "شناسایی انسان" استفاده می‌شوند که توسط شرکت "انی‌ویژن" توسعه خواهد یافت.

در این پروژه، دوربین‌ها به فناوری "تشخیص چهره" مجهز هستند که می‌توانند افراد و مسیر حرکتی آنها را هم در داخل و هم درخارج خانه به طور خودکار شناسایی کند.
در این فناوری، اطلاعات زنده به یک ماشین که توسط الگوریتم‌هایی تجزیه و تحلیل شده است، ارسال می‌شود و سپس چهره انسان را با بانک اطلاعاتی مقایسه می کند.
شرکت "انی ویژن" می‌گوید، این سیستم که در نوع خودش بهترین است، می‌تواند ارتباط میان شماره تماس‌ها و همکاران آنها را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، پیدا کند.

البته این شرکت مشخص نکرده است که چه اطلاعاتی از شبکه‌های اجتماعی جمع آوری خواهد شد.
"انی ویژن" ادعا می‌کند که این دوربین می‌تواند با دقت 99 درصد، هر فرد را حتی در یک مکان بزرگ و شلوغ شناسایی کرده و تشخیص دهد.
این شرکت امیدوار است که این دوربین‌های مجهز به فناوری تشخیص چهره برای کمک به شناسایی مجرمان، تروریست‌ها و افرادی که گم شده‌اند، استفاده شود تا فضای شهرها امن‌تر شوند.
"انی ویژن" همچنین به این نکته اشاره کرد که این فناوری برای محافظت از اطلاعات شخصی که توسط دوربین‌های مداربسته جمع آوری شده است نیز کاربرد دارد.

این استارتاپ همچنین یک اپلیکیشن دارد که می‌تواند در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در دسترس باشد.
این فناوری در دوربین‌های مداربسته دستگاه‌های خودپرداز نیز قابل استفاده است.
این فناوری همچنین می‌تواند از طریق مقایسه چهره قرار گرقته مقابل دوربین با شناسه عکس صاحبان حساب در بانک اطلاعاتی دستگاه، از کلاهبرداری‌های بانکی و دریافت‌های نقدی غیرقانونی از خودپردازها جلوگیری کند.

شرکت "انویدیا" در وبسایت خود نوشت: ما از بیش از یک میلیارد دوربینی که تا سال 2020 در شهرها موجود خواهند بود، استفاده خواهیم کرد تا به حل مشکلات موجود سامان بدهیم.
"انویدیا" در این پست به پروژه جدید خود نیز اشاره کرد که در حال کار روی ساخت یک کنترلگر ویدئویی خودکار برای علائم ترافیکی است تا ترافیک شهر کاهش پیدا کند.