حداکثر طول کابل HDMI برای انتقال تصویر دوربین بر روی مانیتور - امنیت دیجیتال

حداکثر طول کابل HDMI برای انتقال تصویر دوربین بر روی مانیتور

حداکثر طول کابل HDMI برای انتقال تصویر دوربین بر روی مانیتور

امنیت دیجیتال0 نظریکشنبه 16 تیر 1398

حداکثر طول کابل HDMI برای انتقال تصویر دوربین بر روی مانیتور

 

در این قسمت تیم تولید محتوای امنیت دیجیتال به یکی از سوالاتی که بسیاری از همکاران از کارشناسان و مشاوران می می پرسند پرداخته اند، حداکثر فاصله ای که می توانیم تصویر دوربین مدار بسته را بر روی یک کابل HDMI منتقل کنیم چقدر است؟ ما در اینجا به زبان ساده پاسخ این سوال رو بیان می کنیم، پس اگر شما هم با این مشکل در پروژه نظارت تصویری خود روبرو شده اید، پیشنهاد می کنیم این محتوا را تا پایان مطالعه کنید.

حداکثر طول کابل HDMI

سازمان گسترش دهنده استاندارد HDMI ، به طور دقیق محدودیت طول کابل را مشخص نکرده اند و با توجه به اظهارات متخصصان این سازمان ، این مقدار بستگی به قدرت ارسال سیگنال تصویر دستگاه DVR یا NVR دوربین مدار بسته و همچنین قدرت دریافت سیگنال مانیتور یا تلویزیونی دارد که می خواهیم تصاویر را بر روی آن مشاهده کنیم. از این رو هیچ پاسخ واحدی برای حداکثر طول کابل HDMI وجود ندارد اما تجربه افراد از نصب دوربین و انتقال تصویر پروژه های مختلف نشان دهند این مهم است که از کابل های HDMI معمولی می توان برای انتقال تصاویر تا ۱۵ متر بدون مشکل استفاده کرد و در صورتی که فاصله مانیتور تا دستگاه ضبط تصویر دوربین بیشتر از این میزان باشد ، تصاویر دچار مشکل می شوند ( نمایش تصویر با سرعت کم یا بصورت قطعه قطعه  )

راهکار افزایش طول انتقال تصویر کابل HDMI در دوربین مدار بسته چیست ؟

تصور کنید که در یک پروژه مدار بسته تحت شبکه یا سیستم نظارت تصویری HD ، می خواهید تصاویر دوربین ها را از دستگاه ضبط NVR یا DVR نصب شده بر روی مانیتور یا تلویزیونی که با فاصله بیش از ۱۵ متری از دستگاه قرار دارد ، نمایش بدهید، برای این کار دو راه حل داریم که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

  • استفاده از کابل HDMI تقویت شده
  • استفاده از تقویت کننده HDMI تحت کابل شبکه

کابل HDMI تقویت شده

برخی از کابل های HDMI در دو طرف یا یک طرفه خود از تقویت کننده استفاده می کنند، در این کابل ها یک کنترل کننده ، قدرت سیگنال تصویر بر روی کابل HDMI را تنظیم و کنترل می کند، این کابل ها به کابل HDMI اکتیو معروف هستند.

در صورت استفاده از کابل HDMI اکتیوActive HDMI می توانید تا حداکثر ۳۰ متر تصویر دوربین مدار بسته را بر روی مانیتور یا تلویزیون انتقال بدهیم یعنی حدود دو برابر حالت معمولی.  با استفاده از این سری کابل ها ، تقریبا تمامی مشکلات مربوط به انتقال تصویر دوربین های مدار بسته بر روی مانیتور حل می شود.

افزایش طول کابل HDMI با استفاده از تقویت کننده مبتنی بر کابل شبکه

در این حالت تصویر دوربین مدار بسته از طریق کابل HDMI به یک دستگاه فرستنده ، که وظیفه تبدیل و تقویت سیگنال تصویر را انجام می دهد وصل می شود، این دستگاه تصویر دوربین را به سیگنال قابل حمل بر روی کابل شبکه تبدیل می کند و سپس تصویر از طریق کابل شبکه Cat5 ، Cat5e و یا Cat6 منتقل می شود ، در سوی دیگر به یک دستگاه گیرنده که عکس فعالیت های فرستند را انجام می دهد متصل می شود. دستگاه گیرنده سیگنال روی کابل شبکه را به تصویر تبدیل و بر روی کابل HDMI منتقل می کند. در این حالت تصاویر دوربین مدار بسته را می توان تا ۱۰۰ متر منتقل و از طریق کابل HDMI بر روی مانیتور نمایش داد. نام این دستگاه HDMI Extender می باشد.