آموزش نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه - امنیت دیجیتال

آموزش نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه

آموزش نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه

امنیت دیجیتال0 نظردوشنبه 17 تیر 1398

آموزش نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه

یکی از مشکلات صاحبان کسب و کار های خرده فروشی یا فروشگاهی ، انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای فروشگاه یا مغازه است ، انتخاب نوع دوربین ، از چه برندی ، محل نصب ، حداقل مشخصات فنی مورد نیاز ، انتقال تصویر و سوالاتی از این دست همواره در ذهن صاحبان فروشگاه هایی است که قصد خرید دوربین مدار بسته دارند. اهمیت این موضوع باعث شد تا تیم تولید محتوای آسمان شبکه دست به کار شده و محتوای پیش رو را ارائه نموده است. با ما همراه باشید.

برای انتخاب یک سیستم مدار بسته فروشگاهی باید به موارد متعددی توجه کنیم. رعایت ترتیب در کلیه موارد مطرح شده با اهمیت است. در ادامه کلیه مراحل خرید و نصب دوربین مدار بسته برای یک مغازه یا فروشگاه را مشاهده می کنید.

۱- تصمیم به خرید دوربین برای فروشگاه

نخستین گام تصمیم به خرید دوربین برای محیط فروشگاهی است. در این مرحله شما به عنوان صاحب یک کسب و کار فروشگاهی تصمیم می گیرید که چقدر می خواهید برای خرید سیستم نظارت تصویری مناسب هزینه کنید. ما به شما توصیه می کنیم که به این اقدام به شکل یک سرمایه گذاری نگاه کنید. تصور کنید که مشکلات متعددی می تواند شما و فروشگاه شما را تهدید کند.

نگاهی به کلیپ های منتشر شده در فضای مجازی که توسط دوربین های مدار بسته گرفته شده اند نشان می دهد که این دوربین ها و تصاویر ضبط شده آنها ، پرده از چه حقایقی برداشته اند. در بسیاری از موارد سیستم مدار بسته مناسب می تواند جان و مال شما را از خطر نجات دهد و درصد موفقیت این مهم در صورتی که یک سیستم نظارتی مناسب را انتخاب کرده باشید بسیار بیشتر خواهد بود. حال که سخن از فضای مجازی شد ما به شما توصیه می کنیم که به کانال تلگرام آسمان شبکه و صفحه ما در اینستاگرام بپیوندید تا جدید ترین اخبار ، مقالات و کلیپ های مرتبط با دنیای امنیت و دوربین مدار بسته را مشاهده کنید.

۲- جانمایی دوربین در مغازه یا فروشگاه

جانمایی و قرار گرفتن هر دوربین در محل مناسب خود باعث می شود تا با حداقل تعداد دوربین بتوانیم بهترین دید را از قسمت های مختلف فروشگاه داشته باشیم. محل های مهم مغازه را مشخص کنید، قسمت هایی که افراد در آنجا می توانند به شما آسیب مالی یا حتی جانی برسانند را شناسایی کنید. دوربین ها باید به گونه ای نصب شوند که این محل را پوشش دهند. نکته دیگر نوع نصب دوربین مدار بسته است، نصب دوربین باید به گونه ای باشد که هر دوربین توسط یک دوربین دیگر پوشش داده شود یا اینکه هر دوربین در کنج دیوار ی قفسه نصب شود تا تصویر فرد یا افراد خاطی که قصد آسیب زدن به دوربین را دارند توسط دوربین برداشته شود. استفاده از یک مشاور باتجربه می تواند در این  قسمت به شما کمک کند. 

علاوه بر دوربین های مدار بسته ، مرکز کنترل ضبط نیز باید در محل مناسبی نصب شود. دستگاه DVR یا NVR را در محلی جانمایی کنید که از دید عموم به دور باشد، تهویه مناسبی برای محل نصب دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته در نظر بگیرید. این محل با کمی فکر و مشورت با مشاور خبره به راحتی در هر مغازه ای قابل شناسایی خواهد بود.

 

کدامیک از برند های دوربین مدار بسته می تواند بهترین پوشش را برای فروشگاه شما ارائه کنند؟ برای پرسش به این پاسخ باید چند نکته را در خصوص برند ها بدانید. برند های دوربین موجود در بازار ایران ، به دو دسته بزرگ تقسم می شوند.

 

  • برند های مطرح دوربین مدار بسته
  • برند های متفرقه دوربین مدار بسته

استفاده از یک مشاور بی طرف و با تجربه می تواند پاسخ این سوال را برای شما به همراه داشته باشد. تیم مشاوره ما در آسمان شبکه می تواند مناسب ترین محصولات را با توجه به بودجه ، به شما پیشنهاد دهد. جهت استفاده از خدمات مشاوره ما می توانید با راههای ارتباطی بطور مستقیم با ما در تماس باشید. یا در بخش نظرات این محتوا برای ما پیغام بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 ۴- خرید دوربین مدار بسته

انتخاب برند مناسب و پیدا کردن عامل اصلی فروش دوربین با قیمت مناسب ، یکی از دغدغه های دیگر خرید دوربین مدار بسته فروشگاهی است. در این زمینه هم جستجوی اینترنتی ، بازدید میدانی از مراکزی که فروشنده مستقیم دوربین هستند و مواردی شبیه به این می تواند به شما کمک کند. البته در گام هم، مشاور می تواند شما را بسیار زودتر از آنچه انتظارش را دارید به نتیجه برساند.

قیمت مناسب ، موجودی دوربین ، برخورد مناسب فروشنده دوربین ، ارسال به موقع و شکیل دوربین های خریداری شده ، ارائه فاکتور معتبر ، گارانتی و … می تواند از مهمترین مواردی باشد که هنگام خرید دوربین فروشگاهی باید به آنها توجه کنید.

۵- انتخاب نصاب و تکنسین نصب حرفه ای

نصاب حرفه ای می تواند عملکرد سیستم مدار بسته را به میزان بسیار زیادی بهبود دهد. تجربه نصب دوربین مدار بسته مشاوران ما در آسمان شبکه ، مملو است از پروژه هایی که مشتریان به رغم انتخاب و خرید بهترین دوربین مدار بسته و تنها به خاطر استفاده از نصاب دوربین مبتدی نتوانسته اند استفاده مناسبی از سیستم امنیتی داشته باشند. از این رو انتخاب یک تکنسین نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته کاربلد می تواند از مهمترین کارهایی باشد که در خرید دوربین برای فروشگاه باید به آن توجه کنید.

بسیاری از مشتریان هزینه بالایی برای خرید دوربین می کنند اما برای نصب دوربین به دنبال ارزان ترین نصاب دوربین هستند در صورتی که انتخاب نصاب ماهر دوربین مدار بسته یک کار بسیار مهم و حیاتی است که در انتخاب و خرید سامانه امنیتی برای یک فروشگاه باید به آن توجه کنیم.

۶- انتقال تصویر بر روی موبایل

در صورتی که سیستم نظارت تصویری مناسبی انتخاب کرده باشید، پس از نصب و راه اندازی می توانید با چند کلیک ساده ، تصاویر دوربین های مدار بسته را بر روی موبایل مشاهده کنید. انتقال تصویر روی موبایل به شیوه های مختلفی انجام می شود که مهمترین آنها در بازار ایران بصورت زیر هستند:

  • انتقال تصویر به شیوه آی پی استاتیک IP Static
  • انتقال تصویر به شیوه P2P

۷- گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش دوربین مدار بسته از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم نظارت تصویری به گونه ای طراحی شده که باید همیشه روشن باشد. در صورت انتخاب برند نامناسب دوربین مدار بسته برای فروشگاه یا مغازه خود ، مشکلات زیادی می تواند برای سیستم و شما بوجود بیاید تا جایی که سیستم مدار بسته خود را دیگر مورد استفاده قرار ندهید.

کلیه موارد مطرح شده در این محتوای آموزشی سخن از اهمیت مقوله استفاده از مشاور بی طرف در انتخاب ، جانمایی ، خرید ، نصب و راه اندازی ، انتقال تصویر ، گارانتی و بسیاری موارد دیگر در یک سیستم مدار بسته فروشگاهی دارد. ما به شما استفاده از خدمات مشاوره آسمان شبکه را پیشنهاد می کنیم.