دوربین مدار بسته hdsdi:مقایسه آن با دوربین آنالوگ و IP و قیمت - امنیت دیجیتال

دوربین مدار بسته hdsdi:مقایسه آن با دوربین آنالوگ و IP و قیمت

دوربین مدار بسته hdsdi:مقایسه آن با دوربین آنالوگ و IP و قیمت

امنیت دیجیتال0 نظرچهارشنبه 9 اسفند 1396

دوربین‌های امنیتی مدار بسته‌ HD-SDI که بنام دوربین‌های HD CCTV نیز شناخته می‌شوند، قادر به ثبت ویدئوهای مراقبتی در رزولوشن(1920 در 1080 پیکسل) می‌باشند. این دوربین‌های نظارتی با وضوح‌ بالا باید با دی وی آر (DVR) مراقبتی HD-SDI مورداستفاده قرار بگیرند. اگر با تفاوت میان دوربین مدار بسته HDSDI و رزولوشن دوربین‌های معمولیCCTV آشنایی ندارید، بسیار توصیه می‌شود که نگاهی به مقایسه‌ی بین دوربین‌های فول اچ دیو تصاویر SD در این مقاله بیاندازید. اگر مایل هستید که از ترکیبی از دوربین‌های HD وSD استفاده کنید، دوربین‌های ترکیبی DVR می‌توانند هر دو نوع دوربین را در یک سیستم در خود داشته باشند.در صورتی‌ که ساختار سخت‌افزاری انتقالِ ساده‌تر در دوربین‌های آنالوگ را با رزولوشن بالاتر دوربین‌های IP ترکیب کنیم و تصویر دیجیتایز شده بدون کدینگ را روی این بستر ارسال نماییم، فناوری میانی به نام دوربین مدار بسته HDSDI خواهیم داشت که امکان ارسال تصاویر با وضوح‌بالا (High Definition, HD) به فرم سیگنال Serial Digital Interface, SDI را دارد و قیمت کاملاً مناسب (کمی بالاتر از فناوری آنالوگ) ارائه می‌نماید. بستر ارتباطی در دوربین مداربسته HD-SDI مانند فناوری آنالوگ، کابل کواکسیال 150 متری است و یا با استفاده از مبدل‌ها می‌تواندفیبر نوری ده‌ها کیلومتری باشد.

شرکت ایمن دیجی در زمینه واردات، فروش و نصب دوربین مدار بسته سابقه‌ای 16 ساله دارد. این شرکت یکی از عرضه کنندگان معتبر انواع مختلف مدل‌های دوربین‌های مدار بسته هایک ویژن hikvision  با قابلیت‌های گوناگون است. دیگر برندهای دوربین مدار بسته شرکت ایمن دیجی عبارتند از: داهوا dahua و اس ویژن svision ، دی لینک D-link و مکسرون maxron. جهت اطلاع بیشتر در زمینه خرید و نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 03136516160 تماس حاصل نمایید یا از طریق شماره تلگرام 09211674820 و آیدی تلگرام imendigi@ سوالات خود را مطرح فرمایید.

 

مقایسه‌ی دوربین‌های CCTV با وضوح‌ بالای HD-SDI با دوربین‌های CCTV معمولی


دوربین‌های CCTV با وضوح HD-SDI که به عنوان دوربین‌های مداربسته‌ی HD نیز شناخته می‌شوند، به‌ عنوان یک روش ثبت فیلم‌های مراقبتی و نظارتی با وضوح‌ بالا، به‌سرعت در حال کسب محبوبیت هستند. تا چند سال گذشته، تنها راه وجود برای دستگاه‌های امنیتی با وضوح‌ بالا، استفاده از دوربین‌های تحت شبکه‌ی IPبود که معمولاًگران‌تر هستند و تقریباً همیشه تنظیمات دشواری دارند. با ظهور تکنولوژی HD-SDI برای دوربین‌های مداربسته، اکنون کاربران می‌توانند فیلم‌هایی با رزولوشن 1080 پیکسلی را با استفاده از همان کابل کواکسیال RG59 یا RG6 که برای دوربین‌های CCTV معمولی به کار برده می‌شود، ثبت کنند. تکنولوژی جدیدی نیز به نام AHD اکنون موجود می‌باشد که تکنولوژی دیگری از دوربین مداربسته‌ی HD می‌باشد.
این پلت فرم SDIجدید، اطلاعاتی محوری برای کاربران CCTV می‌باشد که روی نصبدوربین‌های مداربسته با کابل کواکسیال گران‌قیمت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اکنون برای به روز کردن سیستمشان به HD در بازار موجود هستند. این کاربران قادرند در هنگام به روز کردن دوربین‌های مداربسته‌ی HD، کابل کواکسی موجودشان را به کار ببرند. نمونه‌ی HD-SDI همچنین کار نصب را برای بسیاری از نصاب‌هایی که در ولتاژ پایین کار می‌کنند، آسان‌تر می‌کند زیرا دوربین‌های مدار بسته‌ HD-SDI مانند دوربین‌های CCTV معمولی، از سیستم اتصال استفاده و همان فرآیندها را دنبال می‌کنند، برخلاف دوربین‌های IP که برای تنظیمات، به میزانی از اطلاعات شبکه نیاز دارند.

 

مقایسه‌ی رزولوشن دوربین HD-SDI با دوربین CCTV


دوربین‌های CCTV معمولی قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن بالاتر از 704 x 480 می‌باشند که به آن رزولوشن D1 می‌گویند و که برای DVRهای دوربین CCTV آنالوگ محدوده دشواری ست.
برخی از دوربین‌های CCTV عملاً می‌توانند تصاویر کمی بزرگ‌تری از D1 بگیرند، اما قادر نیستند از این مزیت استفاده کنند زیرا DVRهای دوربین‌های CCTV معمولی به رزولوشن 704 x 480 محدود می‌شود، بنابراین D1 بالاترین حد رزولوشن مورد تائید در صنعت ساخت دوربین‌های CCTV است. دوربین‌های CCTV HD-SDI قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن HD واقعی 1080 پیکسلی هستند (1920 x 1080). این رزولوشن بالاتر مانند تلویزیون‌هایی با وضوح تصویری بالا و فیلم‌هایی که بیننده‌ها همیشه تماشا می‌کنند می‌باشند. تکنولوژی SDI که در دوربین‌های CCTV HD-SDI به کار رفته است، مانند دوربین‌های ضبط ویدئویی است که فیلم‌هایی را برای تصاویر متحرک وضوح‌بالا ثبت می‌کنند. تصویر زیر، اندازه‌ی تصویر و رزولوشن دوربین وضوح‌ بالای CCTV HD-SDI را با دوربین CCTV با وضوح استاندارد مقایسه می‌کند. در اینجا تصاویر اصلی آمده است. این تصویر با وضوح بالا با استفاده از دوربین مداربسته‌ی HDدام گرفته‌ شده است.

این تصویر گرفته‌شده با دوربین CCTV معمولی است. از یک دوربین CCTV برای گرفتن این تصویر با رزولوشن دی1 (704 x 480) استفاده‌ شده است.

 

دوربین ترکیبی (هیبریدی) دی‌ وی‌ ار HD-SDH و CCTV


دوربین‌های DVR ترکیبی، به کاربران اجازه می‌دهد تا از ترکیبی از دوربین مدار بسته HDSDI و CCTV در یک سیستم استفاده کنند. این سیستم، روشی بسیار عالی برای کاربرانی است که دوربین CCTV دارند و می‌خواهند سیستم ویدئویی نظارتیCCTVشان را به HD-SDI ارتقا دهند، یا صرفاً چند دوربین را به SDI ارتقا دهند و سرمایه‌گذاری اولیه‌ی خود روی دوربین CCTV را نگه‌دارند.

 

دوربین HD-SDI : تجهیزات


 

دوربین مدار بسته HDSDI، درست مانند SD Serial Digital Interface از کابل کواکسیال با اتصال ناگذرای BNC با امپدانس (مقاومت ظاهری) معین 75 اهم استفاده می‌کند. برای سیستم‌های نظارتی، به این معناست که می‌توانید از یک RG-59 یا کواکسال و یک اتصال‌دهنده‌ی BNC برای راه‌اندازی کابل استفاده کنید. تفاوت اصلی HD- SDI با دوربین آنالوگ استاندارد این است که دوربین‌های HD-SDI را باید از طریق یک ورودی ویدئویی HD-SDI به یک DVR وصل کرد. به خاطر انتقال تصاویر ویدئوی بیشتر، یک DVR که توانایی خواندن سیگنال ویدئویی HD-SDI را دارد، به کانال‌های بسیار دقیق و ظریفی نیاز دارد که نمی‌توان از آن‌ها در دوربین آنالوگ استاندارد و معمولی استفاده کرد. HD-SDI می‌تواند سیگنال‌های ویدئویی در حداقل 100 متر را با کابل RG-59 انتقال دهد، پیش از آنکه تکرارکننده‌ها به تقویت سیگنال آن نیاز پیدا کنند.

بهتر شدن کیفیت تصویر در دوربین‌های HD-SDI


سیگنال ویدئویی HD-SDI، چند برتری و مزیت نسبت به دوربین‌هایآنالوگ و IP دارد. در مقایسه با یک دوربین آنالوگ، دوربین HD-SDI دارای کیفیت تصویر بهتری می‌باشد. به‌طورمعمول، دوربین‌های آنالوگ، فیلم‌های ویدئویی خود را در یک سیگنال الکتریکی انتقال می‌دهند که سپس در قسمت ویدئو رکوردر به داده‌های دیجیتالی کد برداری (دکد) می‌شوند. این لزوماً به این معناست که کمی از کیفیت فیلم ویدئویی در هنگام پردازش و نمایش برویمانیتور LCD کاسته می‌شود. وقتی ویدئو رکوردر، ویدئو را فشرده می‌سازد و آن را به‌صورت MPEG4 در هارد درایوتان سیو می‌کند، کیفیت آن بیشتر پایین می‌آید.

آسان‌تر شدن انتقال ویدئو


برخلاف دوربین‌های آنالوگ، دوربین HD-SDH، هنگام انتقال سیگنال الکتریکی در طول کابل BNC، کیفیت فیلم را پایین نمی‌آورد زیرا این دوربین از جریان غیر بازگشت به صفر ( Non-Return to Zero Inverted یا NRZI) برای کد برداری سیگنال ویدئویی استفاده نمی‌کند. NRZI به آسان شدن انتقال و برگرداندن ویدئوی کدگذاری شده به فرم داده‌ای اولیه‌ی خود کمک می‌کند. از طرفی، دوربین‌های HD-SDI و IP، در انتقال دادن ویدئو به‌صورت دیجیتالی، بسیار به هم شبیه هستند. اگرچه دوربین HD-SDI برخلاف IP، در هنگام زوم کردن دیجیتالی، بازیابی صفر بهتر و تأخیر کمتری دارد زیرا ویدئو به‌ صورت دیجیتالی در DVR پردازش می‌شود.

قیمت


قیمت دوربین‌ HDSDI نسبت به دوربین‌های آنالوگ کمی بیشتر ولی نسبت به دوربین‌های تحت شبکه کمتر است. این در حالی است که کیفیت دوربین‌ مدار بسته HDSDI به دوربین‌های IP نزدیک و از دوربین‌های آنالوگ بهتر است.